fbpx

Füsioteraapia

Füsioteraapia sessioonid on alati isikupärastatud vastavalt kliendi eesmärkidele, kas soovitakse vabaneda valust, veenduda sportimise ohutuses või taastuda vigastustest ja operatsioonidest.

Milline näeb välja füsioteraapia sessioon?

1

Õpime sind tundma

Vestluses kliendiga saab füsioterapeut aru esmase probleemi loomusest, selle kestvusest ning võimalikest tekkepõhjustest, mis aitab edasist sessiooni suunata.

2

Liikumise analüüs

Analüüsime sinu liikumist, rühti ning lihastiku seisukorda. See annab füsioterapeudile rohkelt informatsiooni võimalikest valuallikatest ja kompensatoorsetest mustritest. Füsioterapeut hindab inimese biomehaanilist süsteemi (liigeste liikuvust, närvisüsteemi toimivust, lihasjõudlust, sidemete/kõhrede struktuuri).

3

Loome raviplaani

Raviplaani koostamine seisneb koostöös kliendi ja füsioterapeudi vahel, et leida just inimese eesmärkidele ja aktiivsustasemele vastav raviprogramm. Selgitame välja probleemi tekkepõhjuseid ja kuidas neist võitu saada.

4

Manuaalteraapia ja liikumine

Kasutame süsteemset kooslust manuaalteraapiast ning liikumisest, et aidata sinu kehal töötada täie võimsuse juures. Manuaalteraapia võimaldab avada keha kudedes ja närvisüsteemis aken, kus keha on vajalikele muutustele vastuvõtlikum. Vastav liikumine ja harjutusvara, mida füsioterapeut näitab on loodud manuaalteraapias loodud muutuste kinnistamiseks.
Meie füsioterapeudid aitavad sul saavutada parima versiooni iseendast.

Korduma kippuvad küsimused

Millega tegeleb füsioterapeut?

Füsioterapeut on skeletilihassüsteemi konservatiivse ravi spetsialist. Füsioterapeut hindab inimese biomehaanilist süsteemi (liigeste liikuvust, närvisüsteemi toimivust, lihasjõudlust, sidemete/kõhrede struktuuri) ning loob raviseansid vastavalt tuvastatud probleemidele, et soodustada valu vähenemist ning struktuuride tugevuse ja liikuvuse taastumise.

Loe lähemalt, kes on füsioterapeut

Milliste muredega pöörduda füsioteraapia vastuvõtule?

Üldiselt tegeleb füsioteraapia traumade ja taastusraviga, operatsioonijärgse taastusraviga, rühiprobleemidega, närvivalu ja närvikahjustustega, korduvate valude ja pingetega, sportliku sooritusvõime parandamisega, vaeguste ennetamisega ning füüsilise võimekuse kontrollimisega.

Täpsemad selgitused füsioteraapia vastuvõttu pöördumiseks:
Tavapärased mured – Lihaspinged, seljavalud, kaelavalud, kiirguvad valud kätte või jalga, enne/pärast pikka lennureisi, uue spordialaga alustamine

Sportlased – Ülekoormusvigastused (achilleuse kõõlus, põlvevalud, õlavalud), traumad, hüppeliigese väänamine, põlvetrauma, õlatrauma, randmetrauma, pidev valu treeningutel, sooritusvõime optimeerimine, taastumine

Kontoritöötajad – turja pinged, selja keskosa pinged, käte suremine, tuhara valud, seljavalud , kaelavalud , küünarnuki valud, karpaaltunneli sündroom (välu käes)

Arsti soovitusel – operatsiooni eelsed või järgsed , traumad mis ei vaja operatsiooni, valu mille puhul ravimid ei aita, krooniline valu

Vanemad inimesed – pikaajalised valud, artriitilised valud, seljavalud, kiirguvad valud

Füsioterapeudi poole ei pea alati pöörduma kindla probleemiga, alati tuleb kasuks rutiinne kontroll, veendumaks, et füüsiline võimekus vastab kliendi soovidele.

Mitu korda on vaja käia füsioteraapia sessioonides?

See sõltub täielikult probleemi põhjustest, iseloomust ning sellest, kui kaua probleem kestnud on. Seetõttu ei saa me täpselt öelda, kui mitu korda on vaja füsioteraapia sessioonidel käia, üldjuhul märgatakse arvestatavat erinevust 1-3 sessiooniga. Sessioonide eeldatava arvu osas oskab füsioterapeut kindlasti nõu anda pärast esmavisiiti.

Kuidas saab füsioterapeut aidata?

Füsioterapeut kasutab keha enese paranemispotentsiaali, sportlike- ja igapäevategevuste modifitseerimist, erinevaid manuaalteraapia võtteid, füüsikalisi ravimeetodeid (külm, kuum, ultraheli, elektriravi jms) ning võtete kinnistamiseks ette nähtud iseseisvaid harjutusi, et mure lahendada võimalikult kiiresti, ning et saavutada pikaajaline tulemus.

Olenevalt küll probleemist, alustatakse reeglina pärast füsioteraapilist hindamist manuaalteraapia võtetega. Manuaalteraapia tähendab seda, et füsioterapeut manipuleerib keha pehmeid kudesid, liigeseid ning närvisüsteemi, et kiirendada paranemisprotsesse, muuta lihasaktivisatsiooni, liikumismustreid või vähendada koormust teatavale keha piirkonnale, et võimaldada kiiret paranemist. 

Manuaalteraapiale komplementaarselt on füsioterapeudil võimalik kasutada ka teisi ravivõtteid nagu näiteks kinesioteipimine, dry needling, nõelravi, Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization (Instrumendiga assisteeritud pehme koe mobilisatsioon).

Kuidas valmistuda füsioteraapia sessiooniks?

Kui Sulle on tehtud probleemiga seoses uuringuid, siis selle kohane info oleks hea kaasa võtta !

Võta kaasa mugavad riided, milles on mugav liikuda, ning vajaduse korral on võimalik ka käsiteldavat piirkonda näha.

Tarbi vett – vesi aitab keha tööle ja taastumisele kaasa. See muudab füsioterapeudi võtete mõju oluliselt efektiivsemaks.

Ära söö raskelt seeditavat toitu vahetult enne füsioterapeudi juurde tulekut – kuna suure toidukorra tarbimine juhib seedimiseks rohkelt verd mao ümbrusesse, siis see võib oluliselt vähendada füsioterapeudi võtetest saadavat kasu.

Reakt Füsioteraapia

Meie füsioterapeudid aitavad sul saavutada parima versiooni iseendast. Broneeri aeg vastuvõtule - oled alati oodatud!

Broneeri aeg
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram